Cukrzyca - epidemia XXI wieku - podsumowanie

Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu z tematem cukrzycy! Zapraszamy na kolejne spotkania oraz na konsultacje indywidualne do pani Teresy Chlebowskiej.

MBP Kudowa cukrzyca epidemia XXI wieku - plakat na spotkanie w lutym 2018Spotkanie z edukatorem terapii cukrzycowej Teresą Chlebowską w marcu 2018

Cukrzyca jest chorobą zaliczaną do grupy chorób metabolicznych, której leczenie przebiega kompleksowo. Przeciętnemu człowiekowi leczenie cukrzycy kojarzy się głównie z codziennym przyjmowaniem zastrzyków insulinowych. Na wykładzie pani Teresy Chlebowskiej, który jest wstępem do cyklu fachowych spotkań na temat cukrzycy, można było poznać prawdę i mity o tej chorobie.

Wykładowczyni uspakajała, że choć to epidemia XXI wieku to właściwe odżywianie, leczenie farmakologiczne i edukacja terapeutyczna pozwoli choremu normalnie żyć i funkcjonować. Na kolejnych spotkaniach pani Teresa rozwinie właśnie poszczególne formy leczenia.

Dla zainteresowanych możliwa jest konsultacja z wykładowczynią. Szczegóły na miejscu w bibliotece.

Kolejne spotkanie już 15 marca (czwartek) o godz. 11.00 pt. „Kompleksowe leczenie: odżywianie w cukrzycy”. Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA  skansen nachod

 FRSI