Noc Bibliotek 2017

Dziękujemy za wspólną zabawę!

logo nocy bibliotek

W tegorocznej edycji "Nocy Bibliotek" zorganizowaliśmy trzy równoległe panele: Kino Dzieci, Planszówki w Bibliotece oraz Escape Room: Kryptonim Leśmian. Dodatkową atrakcją był Kiermasz Książki Używanej.

W Kinie Dzieci wyświetlaliśmy film "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra".

W panelu o planszówkach nie tylko udostępniliśmy gry planszowe będące częścią zbiorów biblioteki, ale również daliśmy możliwość, aby przynieść własne Gry przyniosły osoby, które na co dzień nie mają z kim grać, a bardzo to lubią. Część osób umówiła się nawet na późniejsze spotkanie w bibliotece z kolejnymi grami!

Podczas kiermaszu książek udało nam sie sprzedać ok. 50 książek, co uważamy za ogromny sukces. Zainteresowaniem cieszył się również Escape Room, który organizowaliśmy po raz pierwszy. Ostatecznie grę ukończyły dwa zespoły: Juniorów i Seniorów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie różnych zagadek i łamigłówek, które prowadziły do głównego hasła. Gra toczyła się tylko w dziale dla dorosłych, a na wykonanie wszystkich zadań uczestnicy mieli 60 min. Zadania obejmowały m.in. wykreślankę, odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości, odnalezienie "Lorda Jima" Josepha Conrada w bazie Polona czy układanie puzzli.

Zarówno czytelnicy, jak i bibliotekarze wyczekują już kolejnej edycji "Nocy bibliotek"!