Mądrzy Cyfrowi

Mądrzy Cyfrowi - Film promujący projekt społeczny

W programie MC wzięło już udział 2000 uczniów i ponad 150 placówek z całego kraju, w tym nasza Biblioteka. Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org. Przedstawiamy nasz film promujący projekt społeczny „NAUKA 200 IQ CZYLI TWÓJ PERSONALNY TRENER W NAUCE”, który weźmie udział w konkursie. Trzymajcie za nas kciuki!

Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=Q8sivIoYHnA

Mądrzy Cyfrowi - projekt dla młodzieży w naszej bibliotece

5

„Mądrzy Cyfrowi” są wśród nas. Ośmiu wspaniałych przystąpiło do ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta Dzieciom przy wsparciu Google.org.

Podczas feryjnych spotkań uczestnicy zapoznali się z nowymi narzędziami cyfrowymi, takimi jak Canva (https://www.canva.com/pl_pl/ - polecamy w polskiej wersji językowej), Padlet, Thinglink, służącymi do tworzenia grafik, montowania filmów, pracy w chmurze, wspólnej edycji tekstów a także omówiliśmy na przykładzie utworów literackich alfabet wartości. Poprzez zdobyte umiejętności cyfrowe młodzież uczyła się zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Na podstawie wypracowanych materiałów i zdobytej wiedzy, opracowali zarys projektu „Nauka 200 IQ, czyli Twój trener personalny w nauce”, który następnie samodzielnie będą realizować przez sześć tygodni. Po tym czasie ich pomysł w formie prezentacji zostanie wysłany na ogólnopolski konkurs, na którym mają szansę wygrać nagrodę - bony na urządzenia multimedialne.

Zobacz galerię zdjęć

Mądrzy Cyfrowi - nowy projekt dla młodzieży w naszej bibliotece

1200x628

MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest kształtowanie wartości moralnych uczniów połączone z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

madrzy cyfrowi

Czytaj więcej: Mądrzy Cyfrowi - nowy projekt dla młodzieży w naszej bibliotece

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA  skansen nachod

 FRSI