Lokalny Klub Kodowania

Cyfrowa Majówka 2019

2019 cyfrowa majwka

Sprawa jest bardzo prosta!

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło) co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. 

Czytaj więcej: Cyfrowa Majówka 2019

Nauka przez zabawę, czyli kodowanie z robotami Photon, Dash i Dot oraz grą Scotiie Go!

 

photon do zajawki.jpg.2018 03 16 11 29 10

 

Z ogromną radością informujemy, że w Budżecie Obywatelskim na rok 2019 znalazło się miejsce na roboty dla Lokalnego Klubu Kodowania. Dziękujemy za oddane głosy na naszą inicjatywę.Już pierwszym kwartale nowego roku dzieci będą kodować roboty Dash i Dot, które zagoszczą u nas już na stałe. Dash i Dot to sympatyczne roboty, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Uczą bardzo ważnych rzeczy - programowania, algorytmów, logicznego myślenia a wszystko to po przez zabawę. To jednak nie koniec niespodzianek. Nasza biblioteka zakwalifikowała się do drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dostaniemy 3 tablety, 3 gry edukacyjne „Scottie Go!” oraz 3 roboty Photon. Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, z nim można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Mamy wiele pomysłów na ich wykorzystanie. Będziemy dobrze się bawić , a przy okazji gimnastykować szare komórki.

Mamy nadzieję, że zastosowanie robotów w Lokalnym Klubie kodowania zwiększy zainteresowanie dzieci tematyką zajęć i nowymi technologiami.

 

Digital Youth Forum 2019

Warsztaty digital youth forum grafika1

Po raz czwarty w Polsce organizowany jest Digital Youth Forum - jedyny taki event w Polsce.

DYF to jednodniowa impreza dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online.

Czytaj więcej: Digital Youth Forum 2019

Wielki wyścig robotów w Klubie Kodowania!

lkk zapisy strona001

 

 

Dzięki Fundacji "Link do Przyszłości"  która wypożyczyła nam 5 urządzeń, będziemy kodować w Scratchu roboty Finch.

Na zakończenie warsztatów rozegramy wielki  wyścig! 

 

 Zapraszamy Klubowiczów i wszystkie dzieci zainteresowane kodowaniem

już w środę 5 grudnia o godz. 16.00

Podkategorie

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA  skansen nachod

 FRSI