Dokąd zmierzasz, zmierzam do Ciebie

Nadrzędna kategoria: ROOT Kategoria: dorośli Utworzono: piątek, 13, marzec 2015 Poprawiono: czwartek, 07, maj 2015 Opublikowano: piątek, 13, marzec 2015 Biblioteka1

Motto spotkania:"Dawać to nie znaczy tracić"

„Dokąd zmierzasz”, Małgorzaty Kupiszewskiej to coś więcej niż książka - album.  Już pierwsze strony uświadamiają nam ważkość tej pozycji  i jej przesłanie. Najważniejsi hierarchowie katoliccy nie dają swojej rekomendacji słabej książce, a znani malarze nie przekazują swych prac jako ilustracji do byle jakiego dzieła. O tym, że jest to praca niezwykła, a jej autorka jest bardzo dobrym i ciepłym człowiekiem, który w sposób prosty i bez patosu przedstawiła motywy powstania dzieła.
Spotkania z Małgorzatą Kupiszewska, które odbyły się naszej bibliotece 19 marca dla młodzieży o godzinie 12.00  i dorosłych o godzinie 17.00 były przedłużeniem rekolekcji wielkopostnych. Dla młodzieży było dodatkowo pogłębieniem, refleksją i  otwarciem się na głębsze doznania przed ich wyjazdem do Częstochowy.
Dwa spotkania i dwa różne odbiory. Młodzież skupiono, wyciszona, wsłuchana w płynące słowa. Dawno nie przeżyliśmy wspólnie takich pozytywnych oddziaływań jednego człowieka na drugiego. Wszyscy chcieli więcej i nikt nie spieszył się do domu. Dorośli również bardzo głęboko przeżyli spotkanie. Wszyscy zastanawialiśmy się co jeszcze możemy zrobić, by pogłębić naszą wiarę, bardziej poznać drugiego człowieka i w jaki sposób pomagać sobie nawzajem. Często powtarzane słowa autorki „ Dawać, to nie znaczy tracić” zostały w nas jako przesłanie i motto na dalszą drogę życia.
Urszula Faroń-Bielecka

Zobacz galerię zdjęć.