Noc z Andersenem 2015

Opublikowano: czwartek, 26, marzec 2015

Po raz 9. organizujemy Noc z Andersenem całonocną imprezę dla dzieci organizowaną w wielu europejskich bibliotekach z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin wielkiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Kliknij i zobacz:

„Selfuj się kto może” o nocnej porze

Z okazji Światowego Dnia Książki dla Dzieci, z inicjatywy   Republik Czeskiej, odbywa się międzynarodowe wydarzenie „Noc z Andersenem ”, upamiętniające życie i twórczość największego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.  Do akcji przyłączyło się w tym roku  1 522 miast z całego świata, w tym 36 miast z Polski,  łącznie 93 526 dzieci i dorosłych spało w nocy 24/25 marca w bibliotekach, szkołach czy domach kultury.
Jest to noc wypełniona różnymi atrakcjami, zabawami, czytaniem książek, ale także kontaktowi z innymi uczestnikami na całym świecie.
Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju organizowała „Noc z Andersenem” już po raz dziewiąty, a drugi - w Centrum Integracji Społecznej,  dla 27 dzieci.
W tym roku tematem były nowe technologie, a konkretnie zachęcenie uczestników do  robienia selfie, a następnie kodowanie zdjęcia w programie Scratch. W animacji to każdy z nas był bohaterem baśniowej przygody. Można zastanowić się, jak we współczesnym świecie tworzyłby Andersen baśnie?
O północy uczestnicy zjedli urodzinowy tort ,ale dopiero zasnęliśmy przed 3.00.
Za rok będzie już 10. Noc z Andersenem  właśnie 1 kwietnia 2016 r.  i to nie będzie Prima aprilis.

images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo logo (1)

fundacjaorange l1 rgbmale FFL 480x260 logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi