Wakacje na Wyspie Saltkrakan

Kategoria: dzieci Opublikowano: piątek, 13 lipiec 2018

 

Na początek ustaliliśmy jak wygląda wyspa na której czeka nas prawdziwa przygoda (sami ją narysowaliśmy!). Następnie zrobiliśmy łódki płynące po horyzoncie z rodziną Melkersonów. W końcu znaleźliśmy się na bezludnej wyspie, gdzie pokonaliśmy labirynt i przeszliśmy mroczną jaskinię pełną pułapek!

Kolejnego dnia razem z bohaterami książki przeżyliśmy mrożącą krew w żyłach przygodę na morzu, po czym opowiedzieliśmy swoje własne morskie przygody. Przypominaliśmy sobie swoje imiona z jajkiem, Peppą i smokiem oraz sprawdzaliśmy kto nas śledzi. Uff, to był bardzo intensywny dzień.

Czwartego dnia bawiliśmy się w tęczowym wirze i sprawdziliśmy jak to jest być smokiem - przecież w czasie naszych przygód możemy spotkać jednego! Zwieńczeniem dnia były warsztaty filmowe, w czasie których nauczyliśmy się rozpoznawać różne kadry, ujęcia i całą masę innych filmowych chwytów!

Ostatniego dnia przyszedł czas na pożegnania. Żeby nie zapomnieć o naszych niezwykłych przygodach przygotowaliśmy słoiczki pełne kolorowych wspomnień. W każdym z nich ukryliśmy nasze najważniejsze słowa - jakie? A to już tajemnica! Do zobaczenia w następnej przygodzie!

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
unnamed  images    NPRCz 850x450  
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA  skansen nachod

 FRSI