„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

Kategoria: dzieci Opublikowano: wtorek, 11 wrzesień 2018

Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka – kiełkująca historia”. Każdy z uczestników otrzyma dyplom za udział w spotkaniu.

Celami akcji są:

• promocja czytelnictwa;
  • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
  • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
  • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
  • organizacja warsztatów w bibliotekach publicznych dzielnic Warszawy oraz innych bibliotekach na terenie Polski.

Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.