Nauka przez zabawę, czyli kodowanie z robotami Photon, Dash i Dot oraz grą Scotiie Go!

Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019

photon do zajawki.jpg.2018 03 16 11 29 10

Z ogromną radością informujemy, że w Budżecie Obywatelskim na rok 2019 znalazło się miejsce na roboty dla Lokalnego Klubu Kodowania. Dziękujemy za oddane głosy na naszą inicjatywę.Już pierwszym kwartale nowego roku dzieci będą kodować roboty Dash i Dot, które zagoszczą u nas już na stałe. Dash i Dot to sympatyczne roboty, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Uczą bardzo ważnych rzeczy - programowania, algorytmów, logicznego myślenia a wszystko to po przez zabawę. To jednak nie koniec niespodzianek. Nasza biblioteka zakwalifikowała się do drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dostaniemy 3 tablety, 3 gry edukacyjne „Scottie Go!” oraz 3 roboty Photon. Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, z nim można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Mamy wiele pomysłów na ich wykorzystanie. Będziemy dobrze się bawić , a przy okazji gimnastykować szare komórki.

Mamy nadzieję, że zastosowanie robotów w Lokalnym Klubie kodowania zwiększy zainteresowanie dzieci tematyką zajęć i nowymi technologiami.