Tydzień Bibliotek - Spotkanie autorskie z Nadią Szagdaj

Nadrzędna kategoria: wydarzenia Kategoria: tydzien-bibliotek Utworzono: poniedziałek, 13 maj 2019 Poprawiono: poniedziałek, 13 maj 2019 Opublikowano: poniedziałek, 13 maj 2019 Biblioteka1

Powieściopisarka, urodzona w 1984 roku we Wrocławiu. Jest także sopranem, wiolonczelistką, zajmuje się fotografią i filmem. Prywatnie mieszka z rodziną w mniejszym mieście pod Wroclawiem. Jej fascynacja historią Breslau, trwa nieprzerwanie od wielu lat. W swoich powieściach, przedstwia Wrocałw na wiele sposobów, jednak zawsze zachowując go pięknym i idealizując go. Od pierwszej powieści, jest postrzegana jako dobry obserwator, umiejący trafnie zinterpretować ludzkie zachowanie w ekstremalnych sytuacjach. Nie krystalizuje głównych bohaterów, nadając im charakter bliski odbiorcom.
Autorka m.in. powieści retro kryminalnych z cyklu Kroniki Klary Schulz.
Książki Nadii Szagdaj to klimat kultowych powieści Agathy Christie, Raymonda Chandlera i Borisa Akunina. Chce się do nich wracać.