8 Kudowskie Impresje Poetyckie

Kategoria: dzieci
Opublikowano: piątek, 16, luty 2018

Po raz 8 zaprosiliśmy dzieci z Kudowy-Zdroju do konkursu recytatorskiego Kudowskie Impresje Poetyckie. Zwycięzcy wyłonieni w tym konkursie jadą walczyć dalej - w konkursie Pegazik. Tegoroczna edycja odbyła się  16 lutego w Zespole Szkoł Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejską Biblioteką Publiczną.

00

Z 21  dzieci biorących udział w konkursie, jury w składzie: Kinga Banaszak, Elżbieta Ubik, Marek Biernacki oraz Urszula Faroń-Bielecka, wyłoniło zwycięzców:

Czytaj więcej: 8 Kudowskie Impresje Poetyckie

Spotkanie z Tomaszem Trojanowskim

Kategoria: dzieci
Opublikowano: wtorek, 18, kwiecień 2017

Zapraszamy na Międzynarodowe Wakacje z Wolontariuszami

Kategoria: dzieci
Opublikowano: piątek, 08, lipiec 2016

wakacje2016

Zobacz galerię zdjęć

Dzień głośnego czytania w Fabryce Czekolady

Kategoria: dzieci
Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2016

czekolada2016 46

To była jedyna okazja, aby zwiedzić fabrykę Willy Wonka i poznać jak produkuje się w niej niespotykane smakołyki. Do poszczególnych hal prowadził nas tekst z książki Rohalda Dahla.   W Hali Czekoladowej, sercu fabryki, poznaliśmy tajemnicę produkcji czekolady i Umpa-Lumpy. Twarde orzechy w Hali Orzechowej do rozłupania przygotowały wiewiórki, a wielka gumiarka dla każdego wyprodukowała gumę o niezapomnianych smakach. Nowe maszyny do fabryki zaprojektowali uczestnicy wyprawy. Będą nowe smakołyki. Na końcu niespodzianka- losowanie 10 czekolad z fabryki Willy Wonka dla szczęśliwych posiadaczy Złotych Biletów.

Gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć

Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach

Kategoria: dzieci
Opublikowano: wtorek, 21, czerwiec 2016

z ksiazka na walizkach2

Bilet do ....Szwecji wręczyła nam na dzisiejszym spotkaniu Barbara Gawryluk. Do walizki spakowała swoje książki, które mogli kupić uczestnicy wydarzenia. Autorka powieści, tłumacz literatury szweckiej, dziennikarka Radia Kraków- tak, tak to wciąż mowa o jednej energicznej osobie. Historie zawarte w jej książkach wydarzyły się naprawdę tylko trzeba było pojawić się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze, aby je spisać. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA  skansen nachod

 FRSI