Dyskusyjny Klub Książki

Opublikowano: wtorek, 23, czerwiec 2015

dkk615

Dyskusyjny Klub Książki

Opublikowano: poniedziałek, 25, maj 2015

dkk515

Dyskusyjny Klub Książki

Opublikowano: wtorek, 21, kwiecień 2015

dkk415

Dyskusyjny Klub Książki

Opublikowano: wtorek, 10, marzec 2015

Ogólnopolski program promocji czytelnictwa i literatury realizowany jest wspólnie z Instytutem Książki oraz British Council od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. Klubami w obrębie jednego województwa opiekuje się koordynator wojewódzki. Ideą programu są przede wszystkim dyskusje o książkach. Program objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a pomysł tworzenia klubów dotarł do nas z Anglii.

Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Zapraszamy czytelników naszej biblioteki do spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy Bibliotece od 2007 r. Spotkania mogą być wspaniałą okazją do podzielenia się wrażeniami z przeczytanych lektur, poznania innych czytelników, a przede wszystkim do rozmów o książkach. Uczestnicy nie muszą prowadzić POWAŻNYCH dyskusji, ma to być przede wszystkim świetna zabawa, ponieważ spotkania w klubach mają charakter towarzyski, a bibliotekarze promują w ten sposób modę na czytanie.

Opiekunem klubu jest Urszula Faroń-Bielecka. Zainteresowanych zapraszamy w każdą ostatnią środę miesiąca na spotkanie klubowe do naszej Biblioteki ul. Zdrojowa 16 A, 57- 350 Kudowa-Zdrój.

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo logo (1)
         
fundacjaorange l1 rgbmale FFL 480x260 logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi