Lokalny Klub Kodowania

7 powodów, dla których warto uczyć dzieci kodowania

Opublikowano: środa, 03 lipiec 2019

W dzisiejszym świecie cyfrowym nauka programowania – rozwija umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia.
Programowanie dla dzieci to coraz powszechniej poruszany temat, dlatego dzisiaj polecam artykuł pt."7 powodów, dla których warto uczyć dzieci kodowania"

https://kobieta.onet.pl/dziecko/7-powodow-dla-ktorych-warto-uczyc-dzieci-kodowania/wt07fg

Powitanie robotów Dash i Dot w Lokalnym Klubie Kodowania

Opublikowano: środa, 03 lipiec 2019

IMG 20190424 162703

Z ogromną radością informujemy, że zawitały u nas roboty, które zakupiliśmy z Budżetu Obywatelskiego za rok 2019. Dash i Dot to sympatyczne roboty, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Uczą bardzo ważnych rzeczy - programowania, algorytmów, logicznego myślenia a wszystko to po przez zabawę. Dash  porusza się, tańczy, śpiewa, mówi swoim głosem lub odgrywa dowolnie wgrany głos.Posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, reaguje na przeszkody i wykryje swojego kumpla Dota. Robot ma charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych). Przed nami wiele wyzwań i super zabawa!

https://www.facebook.com/biblioteka.kudowa/videos/282048666037142/

Cyfrowa Majówka 2019

Opublikowano: wtorek, 21 maj 2019

2019 cyfrowa majwka

Sprawa jest bardzo prosta!

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło) co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. 

Czytaj więcej: Cyfrowa Majówka 2019

Nauka przez zabawę, czyli kodowanie z robotami Photon, Dash i Dot oraz grą Scotiie Go!

Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019

 

photon do zajawki.jpg.2018 03 16 11 29 10

 

Z ogromną radością informujemy, że w Budżecie Obywatelskim na rok 2019 znalazło się miejsce na roboty dla Lokalnego Klubu Kodowania. Dziękujemy za oddane głosy na naszą inicjatywę.Już pierwszym kwartale nowego roku dzieci będą kodować roboty Dash i Dot, które zagoszczą u nas już na stałe. Dash i Dot to sympatyczne roboty, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Uczą bardzo ważnych rzeczy - programowania, algorytmów, logicznego myślenia a wszystko to po przez zabawę. To jednak nie koniec niespodzianek. Nasza biblioteka zakwalifikowała się do drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dostaniemy 3 tablety, 3 gry edukacyjne „Scottie Go!” oraz 3 roboty Photon. Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, z nim można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Mamy wiele pomysłów na ich wykorzystanie. Będziemy dobrze się bawić , a przy okazji gimnastykować szare komórki.

Mamy nadzieję, że zastosowanie robotów w Lokalnym Klubie kodowania zwiększy zainteresowanie dzieci tematyką zajęć i nowymi technologiami.

 

Digital Youth Forum 2019

Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019

Warsztaty digital youth forum grafika1

Po raz czwarty w Polsce organizowany jest Digital Youth Forum - jedyny taki event w Polsce.

DYF to jednodniowa impreza dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online.

Czytaj więcej: Digital Youth Forum 2019

Wielki wyścig robotów w Klubie Kodowania!

Opublikowano: czwartek, 29 listopad 2018

lkk zapisy strona001

 

 

Dzięki Fundacji "Link do Przyszłości"  która wypożyczyła nam 5 urządzeń, będziemy kodować w Scratchu roboty Finch.

Na zakończenie warsztatów rozegramy wielki  wyścig! 

 

 Zapraszamy Klubowiczów i wszystkie dzieci zainteresowane kodowaniem

już w środę 5 grudnia o godz. 16.00

Podkategorie

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA  skansen nachod

 FRSI