„BOOM na komiksy i gry planszowe” w bibliotece

Publikacja: 18 listopada 2021 roku

W ramach akcji dla bibliotek „BOOM na komiksy i gry planszowe” otrzymaliśmy zestaw startowy z komiksami i trzema planszówkami.

Naszą uwagę przykuły komiksy z bohaterami kreskówki-Smerfami, z którymi ruszyliśmy w świat emocji. Przygoda Łasucha, który lubił jeść tylko desery natchnęła nas, aby porozmawiać o prawidłowym żywieniu, ulubionych potrawach i wspólnym gotowaniu. Na początku przypomnieliśmy sobie jakie znamy owoce i w zabawie z chustą „ robiliśmy sałatkę owocową”. Mieszanki były naprawdę rozmaite, że aż narobiliśmy sobie ochotę na zdrowy deser.

Przeczytaliśmy fragmenty komiksu, aby poznać do czego doprowadziło łakomstwo Smerfa. Omówiliśmy skutki spożywania dużej ilości słodyczy, np.: senność, otyłość, kłopoty z zębami. A jak temu wszystkiemu zapobiec? Podpowiedziała nam piramida żywienia, którą budowaliśmy z dużych klocków.

Dla sprawdzenia wiedzy ogólnej o warzywach i posiłkach przygotowaliśmy zagadki. W rozwiązywaniu pomogły nam roboty Photony, które wędrowały po wyznaczonej przez trasie według numerów pytań. Prawidłowe odpowiedzi dały nam rozwiązanie krzyżówki „Jedzmy zdrowo”.

Mamy nadzieję, że po przykrej przygodzie i wysłuchaniu naszych rad Smerf Łasuch będzie rozsądniejszy.

Na końcu w grupach zagraliśmy w gry planszowe, bawiąc się w słówka i układanki.

Była to pierwsza przygoda z komiksem i grami planszowymi. Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się na podobnym wydarzeniu.