Code Week 2021 w Bibliotece

Publikacja: 03 listopada 2021 roku

W tym roku uczestniczyliśmy w działaniach CODE WEEK 2021 w ramach programu "Uczymy Dzieci Programować"

– inicjatywie promującej kodowanie i programowanie oraz umiejętności cyfrowe.

Rozpoczęliśmy od ułożenia puzzli tematycznych, co nie było wcale takie proste, gdyż wszystkie elementy nam się pomieszały.

Zaproponowana aktywność miała podwójną rolę.

Po pierwsze podzieliła dzieci na zespoły po drugie wprowadziła uczestników zajęć w temat „CodeWeek”.

Nie zabrakło logicznych zadań do rozwiązania oraz zabawy kolorowymi kubeczkami. Roboty Photon świetnie poradziły sobie z przejazdem na macie pełnej przeszkód. Drogę z domu do biblioteki i z biblioteki do domu przejechały bezbłędnie.

Na kolejnym spotkaniu uczestnicy tworzyli trasy przejazdu dla Photonów tylko z przedmiotów znajdujących się w bibliotece. Powstały dwie niezwykłe ścieżki dla robotów, które sterowane przez dzieci pokonywały skomplikowane trasy z przeszkodami.

Na ostatnim spotkaniu Koderzy zmierzyli się z układanką - szyfrowanką z wykorzystaniem mini maty i kolorowych kubeczków. Zakodowane memory z Photonem połączyły podstawy programowania (sterowanie robotem) oraz grę w memory (szukanie par).

Najmłodsi uczestnicy mieli okazję ułożyć swój pierwszy kod obrazkowy. Zadaniem było przygotowanie pysznej herbatki.
Starsi uczestnicy spróbowali swoich sił w szyfrowaniu imienia oraz odszyfrowaniu zagadkowego hasła...

Szyfrowanie tak jak kodowanie wymaga od nas skupienia, cierpliwości i dociekliwości.

Koderzy wykonali wszystkie zadania bezbłędnie! Duże brawa!

A więc czy programowanie jest czy nie jest trudne?
Na pewno wymaga ogromnego zaangażowania i wytrwałości, a przede wszystkim trzeba dobrze się bawić.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i wspólną zabawę.