Dzień Seniora w Bibliotece

Publikacja: 02 października 2022 roku

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który w tym roku pokrywał się z Nocą Bibliotek, a w naszej bibliotece – ze spotkaniem z Czytającymi Seniorami.

Z tej okazji odwiedziła nas niezwykła polsko-czeska grupa poetów – z Polski Krystyna Leśniewska-Pasionek, Antoni Matuszczak, a z Czech – Vera Kopecka. Podczas pełnego emocji i zadumy spotkania nie tylko podzielili się z zebranymi swoją twórczością, ale, co najważniejsze, swoją pasją i odwagą by wychodzić do innych. Każdy artysta reprezentował różne style i różne dziedziny sztuki – wszystkich połączyła poezja.

Malarstwo, fotografia, tłumaczenia, a w końcu pisanie wierszy i udostępnianie tego wszystkiego innym – mamy nadzieję, że nasi Seniorzy załapali twórczego bakcyla, ale również odnaleźli odwagę, by ujawnić swoje dzieła.

Czytelnicy wychodzili ze spotkania uśmiechnięci i pozytywnie naładowani. Wiele osób chętnie rozmawiało z artystami już przy stolikach i mamy nadzieję wkrótce zobaczyć owoce tych dyskusji.

Każdy uczestnik wyszedł ze spotkania z pamiątkową zakładką z losowo wybranym wierszem jednego z trojga poetów. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami tego dnia – również tym, którzy byli z nami myślami.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji Dnia Seniora.