Kudowiórko Zdrojówko - witamy w bibliotece!

Publikacja: 22 grudnia 2022 roku

7 grudnia do sprzedaży trafiła „Kudowiórka Zdrojówka” - książeczka Kamili Dynarowicz o przygodach sympatycznej wiewiórki mieszkającej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. W związku z tą wyjątkową premierą biblioteka wraz z Autorką zaprosiły najmłodszych mieszkańców uzdrowiska do wspólnej zabawy z rudym psotnikiem.

Umalowane wiewióreczki wysłuchały fragmentu książki czytanego przez niezastąpionego Wojciecha Helińskiego - konferansjera, muzyka, pisarza - po prostu kudowskiego człowieka-orkiestry. Wspólnie z dziećmi Wojciech ustalił, czym są pomniki przyrody i gdzie można je znaleźć w Kudowie. Później tajniki swojego warsztatu oraz plany literackie na przyszłość zdradzała sama Autorka. Jej marzeniem jest wydać cztery książeczki z Kudowiórką – po jednej na każdą porę roku. Jesień jest już prawie gotowa i pojawia się w niej Jeżyk Henio!.

Gdy literacka część spotkania dobiegła końca nadszedł czas wiewiórczych szaleństw.

Zaczęło się od wierszyka-masażyka o wiewiórce (och, ależ to łaskotało!). Tak rozgrzane dzieci ruszyły na poszukiwania orzechów pochowanych przez Kudowiórkę w całej bibliotece.

Były kolorowanki i kwietna łąka na SmartFloor - interaktywnej podłodze. Wreszcie każdy uczestnik spotkania mógł zrobić swoją własną Kudowiórkę z rolki po papierze toaletowym. Ach, jakież one piękne wyszły! Wiewiórkę robiły wszystkie dzieci – od maleńkiej 2-latki po energicznych 8-letnich kawalerów.

Na pamiątkę każdy zabrał swoją nową rudą koleżankę oraz zakładkę z Kudowiórką.

To ostatnie takie wydarzenie w tym roku i zakończyliśmy go w najlepszy możliwy sposób - spotkaniem z nową kudowską książeczką. Uśmiechnięte dzieci wychodzące z biblioteki to wspaniała nagroda i dowód, że Kudowiórka wskoczyła wprost do tych małych serduszek. Czekamy niecierpliwie na kolejną część!

Pozostaje nam podziękować za wspaniałe spotkanie Kamili Dynarowicz, gościnny występ Wojciechowi Helińskiemu i dzieciom, za cudowną energię, którą, jak zawsze, wniosły do biblioteki.