Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską

Afryka.
Wykopaliska pod namiotem.
Francuski naukowiec.
Tajemnicze kadzie w prosektorium.
II wojna światowa.

Mało? Zapewniamy, że na spotkaniu z Joanną Lamparską usłyszeliśmy o wiele więcej!

Joanny Lamparskiej na Dolnym Śląsku nie trzeba nikomu przedstawiać - dziennikarka, podróżniczka i pisarka. Autorka serii "Przewodników innych niż wszystkie" dotyczących naszego regionu, ale również "Miasta do góry nogami" prowadzącej po podziemiach w całej Europie oraz "Imperium małych piekieł" dotyczącej obozu Gross Rosen.

Autorka z niesamowitą pasją opowiadała nam kulisy zdobywania materiałów na temat wydarzeń w obozie Gross Rosen, ale również podrzucała różne "smaczki" ze swoich podróży. Wraz z nią zajrzeliśmy do tajemniczych podziemi i próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: co to jest? do czego mogło to służyć? Śledziliśmy losy zbrodniarzy wojennych i ich nieodnalezionych skarbów, a na koniec dowiedzieliśmy się GDZIE JEST ZŁOTY POCIĄG.

Spotkanie było niesamowicie pasjonujące, a entuzjazm Lamparskiej porwał nas wszystkich mimo trudnych tematów.

Na koniec kudowski autor i historyk - Bronisław Kamiński, przekazał autorce publikację swojego autorstwa dotyczącą kobiecego obozu w Kudowie-Zdroju, podległemu obozowi Gross Rosen. Mamy nadzieję, że materiały przydadzą się w dalszych dociekaniach pisarki i życzymy kolejnych zagadek do rozwikłania.

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kudowie-Zdroju zostało sfinansowane przez Instytut Książki, w ramach działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.