Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Publikacja: 12 marca 2024 roku

„Jestem raczej opowiadaczką historii niż pisarką” - tak o sobie powiedziała Maria Paszyńska na spotkaniu autorskim z czytelnikami.

W swojej twórczości kieruje się misją opisania przeżyć kobiet na tle historycznych zawirowań. Nie, nie będzie powieści umiejscowionej we współczesności, bo nie można jej zweryfikować. Zbyt dużo informacji , często wzajemnie się wykluczających. Czasy przeszłe da się zbadać, wnikliwie przeanalizować , spojrzeć na nie przez pryzmat przyczynowo-skutkowy.

Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Kobiet we współpracy z Muzeum Kultury Pogórza Sudeckiego wraz z życzeniami dla Pań,

które dominowały na sali. Rozmowy toczyły się wokół bohaterek pisarki, najpoczytniejszej nie tylko w naszej bibliotece.

Odbyła się także promocja najnowszej powieści Marii Paszyńskiej „Kochanka nazistów”, której egzemplarze można było wylosować

wraz z autografem autorki.