Uczniowie z Kudowy zrzucili eko-bomby na Skansen!

Publikacja: 04 maja 2023 roku

W ramach ekoprogramu Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom "Ocalimy świat" biblioteka realizuje projekt "Po prostu owadzi świat!".

Inicjatywa ta łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej uczniów z kształtowaniem ich charakteru i postaw prospołecznych.

Świadomi swojej roli w ochronie najbliższego środowiska, uczniowie klasy 1 i 3 z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju zasadzili bomby kwiatowe w Skansenie w Pstrążnej. Bomby kwiatowe to niewielkie kulki składające się z nasion, gliny oraz kompostu. Nasze kulki zawierały nasiona roślin miododajnych - roślin, które dostarczą pszczołom surowca do produkcji miodu.

Przy tej okazji klasa 3 poznała Reginkę - uroczą samicę trzmiela i bohaterkę książki Ewy Nowak "Reginka szuka domu" i poznali cykl życia trzmieli. Dowiedzieli się również jak się obchodzić z tymi pożytecznymi owadami oraz podzielili się z nami swoimi ogrodniczymi doświadczeniami.

Efekty naszej ogrodniczej partyzantki (czyt. kwiaty) będziemy mogli zobaczyć w lipcu. Was również zapraszamy do tej obserwacji - śladów naszych działań wypatrujcie w ogrodzonym terenie przy ulach w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju - Skansen w Pstrążnej.