Wakacje z biblioteką - "Witajcie w świecie krasnoludków"

Publikacja: 21 lipca 2022 roku

Cóż to był za dzień!

Tego poranka Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju drżał od śmiechów, chichów i okrzyków dzieci. A wszystko to za sprawą krasnoludków oraz Oli. Jakiej Oli? O tym już za chwilę!

2022 rok jest m.in. rokiem Marii Konopnickiej, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Z tej okazji zaprosiliśmy dzieci do zabawy z krasnoludkami. Krasnal Główny przeczytał fragment książki "O sierotce Marysi i krasnoludkach" co spowodowało poszukiwania małych pomocników pod każdym kamieniem i pod krzesłem i za sceną i... och, wszędzie!

Krasnoludki w niecodziennej postaci znalazły się na wielkich plakatach (biedne straciły kolory od tego słońca i dzieci musiały im pomóc malując paluszkami), w masie solnej (tutaj nie tylko trzeba było im nadać kształt, ale jeszcze zabarwić naturalnymi składnikami np. papryką) oraz w szyszkach (nowe czapeczki dzieci wycinały z filcu, oczy wyklejały z plasteliny a za wielkie nochale posłużyły kolorowe pomponiki). Akcja ratunkowa się udała, a część krasnali z wdzięczności poszło z dziećmi do domu.

Nie wierzycie?
O, pewnie brakuje Wam wyobraźni!
Na szczęście dzieci nie narzekają na jej brak i wraz z Olą, dziewczynką, która uważa czytanie książek za nudne, wyruszyły na wyprawę w krainę wyobraźni. Aby uratować porwaną przed laty księżniczkę podróżowali w czasie i w przestrzeni. Poznali m.in. średniowiecznego rycerza czy przesympatycznego kosmitę – mieszkańca Dgabgulganety. I ta misja się powiodła. Dzieci i Ola odnalazły szczęśliwe zakończenie tak przedstawienia, jak i całego spotkania.

Na fantastyczną podróż z wyobraźnią zabrał nas niezastąpiony Teatr Kokon.
Dla dorosłych, na otarcie łez, przygotowaliśmy Kiermasz Książki Używanej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Za pomoc przy organizacji dziękujemy Kudowskiemu Centrum Kultury i Sportu oraz Marcie Pokojowczyk. Bardzo miło było nam gościć kudowskie przedszkolaki, które mimo upału przyszły bawić się z nami.