Warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie z Krzysztofem Koziołkiem

Publikacja: 12 lutego 2024 roku

Podczas warsztatów z Krzysztofem Koziołkiem- pisarzem, dziennikarzem i autorem kryminałów- analizowaliśmy informacje,

które pojawiają się w Internecie.

Jako „pogromcy fake naws” już wiemy, że każdą informację należy zweryfikować, czyli sprawdzić. Nie powinniśmy uczestniczyć w hejcie i mowie nienawiści. W Internecie również należy przestrzegać Kultury.  Na pewno nie nauczymy się ortografii i poprawnego pisania przeglądając strony i czytając tylko posty. Świetnie bawiliśmy się z „kwiatków” językowych, które prezentował i omawiał pisarz, a wychwycenie błędów było prawdziwą detektywistyczną zagadką.

Mieliśmy okazję być dziennikarzami, kiedy wymyślaliśmy tytuł  do naszego artykułu.

Była to relacja z przebiegu śledztwa, gdzie ukryły się w bibliotece książki z serii „Dziennik  Cwaniaczka”.

Na podstawie śladów, którym były tajemnicze koperty, staraliśmy się rozwiązać sprawę kradzieży.

Wymagało to od nas dużego zaangażowania, ale bawiliśmy się świetnie.