Zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym „Każdy owad się liczy”

Publikacja: 02 kwietnia 2024 roku

Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju zaprasza dzieci ze szkół podstawowych

i grupy przedszkolne z Kudowy-Zdroju do udziału w konkursie  „Każdy owad się liczy"

w ramach projektu European  Citizen Science.

Konkurs ma na celu promocję czytelnictwa, zainteresowanie biblioteką i jej zbiorami oraz nauką obywatelską, rozwijanie ciekawości przyrodniczej, wrażliwości ekologicznej, odkrywanie życia owadów oraz zrozumienie współzależności człowieka i środowiska naturalnego.

Zasady uczestnictwa

1. Konkurs adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych z Kudowy-Zdroju.
  2. Każdy uczestnik zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem a następnie wykonać pracę, której motywem przewodnim będą owady, ich funkcje ekologiczne i środowisko naturalne.
  3. Prace mogą być wykonane w formie płaskiej i przestrzennej z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej w formacie A4 lub A3, przestrzenne maksymalne wym. 50x50x50 cm.
  4. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

Kategoria I – grupy przedszkolne. Dzieci przedszkolne wykonują jedną wspólną pracę grupową.

Kategoria II – dzieci z klas I-III prace płaskie

Kategoria III – dzieci z klas I-III prace przestrzenne.

Dzieci ze szkół podstawowych wykonują pracę samodzielnie

1. Każda praca powinna być czytelnie podpisana (imię i nazwisko lub nazwa grupy)
  2. Jury przy ocenie prac będzie brało pod uwagę zgodność z regulaminem, oryginalność podejścia do tematu oraz estetykę wykonania pracy konkursowej

Prace nie będą zwracane autorom.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć osobiście w terminie do 12. O4.2024 r.

do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kudowie-Zdroju (ul. Zdrojowa 16/XXII/11; Tel. 74 8661 435).

Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wynikach poprzez dane kontaktowe podane na karcie zgłoszenia. Prace będą prezentowane w Miejskiej Bibliotece podczas Dnia Nauki Obywatelskiej oraz w Domu Pracy Twórczej „Cyganeria” w trakcie wystawy sztuki dziecięcej i młodzieżowej gdzie w trakcie wernisażu nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

KARTA ZGODY