OBSERWUJ NAS W SIECI:

Zbiórka na koty z podwórka - przyłącz się do akcji

Publikacja: 04 października 2021 roku

Przez cały miesiąc w bibliotece zbieramy żwirki, karmę, podkłady i inne potrzebne rzeczy dla Magdaleny Szpili - mieszkanki walczącej  z bezdomnością zwierząt w Kudowie-Zdroju. Przeczytaj czym zajmuje się Magda i jak możemy jej wspólnie pomóc.

Magdalena Szpila ratuje zwierzaki od trzech lat. Na początku były to tylko chore koty, które samodzielnie łapała i leczyła. Od ponad roku wyłapuje kotki z kociakami. Dorosłe dzikie kotki są sterylizowane i wypuszczane w miejscu złapania. Kociątka są oswajane i idą do nowych, bezpiecznych domków. Czasami nie ma kotków, ale są pieski - pechowcy zabierani z nieodpowiednich warunków. Je również Magdalena doprowadza do zdrowia i znajduje kochający dom.

Na swojej drodze spotkała również pustułkę porażoną prądem. Potrzebowała natychmiastowej operacji i domu na stałe, ponieważ była jeszcze dzieckiem, a uszkodzone skrzydła już nigdy nie poniosą jej w niebo. Dokarmiane są nie tylko koty, ale również jeże, a pomoc otrzymuje każde napotkane stworzenie.

W miejscach bytowania dzikich kotów rozstawiane są domki zapewniające im bezpieczeństwo, a zimą ciepło. Wciąż jednak mało jest takich budek. W związku z tym będziemy jesienią wspólnymi siłami budować nowe. Dzięki regularnym akcjom koty z tych miejsc są powoli wyłapywane i sterylizowane. Pażdziernik to idealny moment na takie zabiegi, a są one najlepszym sposobem ograniczenia bezdomności i cierpienia wśród bezpańskich kotów. Brakuje w tej chwili miejsc gdzie koty po zabiegach mogłyby dochodzić do siebie. To bardzo spowalnia cały proces sterylizacji. Jeśli chciałbyś zorganizować taki kącik w swoim domu daj nam znać - razem z Magdą pomożemy Ci przygotować się i zaopiekować futrzakiem.

Magdalena do tej pory znalazła około 60 domów dla kociaków. Ile udało jej się uratować? Już dawno straciła rachubę. Na szczęście na miejcsu, o każdej porze dnia i nocy może liczyć na dr Grochulskiego - kudowskiego weterynarza. Współpracuje również z Fundacją Pod Psią Gwiazdą z Kłodzka. Jeśli również chciałbyś pomóc daj nam znać - wspólnie znajdziemy najbardziej pasującą formę pomocy.

W tej chwili w mieszkaniu Magdaleny 10 kociąt czeka na nowy, kochający dom. Tylko dziesięć, bo reszta z 29, które przeszło w tym sezonie przez jej ręce. Czas nagli, bo na odłowienie i oswojenie czeka wciąż kilkanaście kociaków, a zima zbliża się wielkimi krokami.

Co zbieramy?

* żwirek (silikonowy drobny, benitowy compactowy)

* karmę suchą i mokrą dla kociąt zabezpieczonych w domach tymczasowych (purina one, whiskas junior)

* krople przeciw pchłom, kleszcozm i pasożytom wewnętrznym

* obroże przeciw pchłom

* podkłady higieniczne

* każdy rodzaj karmy dla kotów wolnożyjących

Masz pytania? A może jest dla Ciebie za daleko a chciałbyś pomóc?

Zadzwoń - 74 866 14 35

Copyright © 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Ambicode dla Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju.