Artystyczna podróż po krainie wrażliwości – czyli o tym jak Kudowa stała się kobietą. Wystawa twórczości Natalii Brzezińskiej

Publikacja: 04 sierpnia 2023 roku

4 sierpnia 2023 r. miał miejsce wernisaż… Spotkanie z wrażliwością, która potrafi podróżować po niuansach sztuki, czerpiąc inspirację z tego co powszechne, ale w sposób tak nietuzinkowy i charakterystyczny jak odcisk palca.

Tak postrzegam twórczość Natalii Brzezińskiej - artystki, mentorki w nauce  rysunku, graficzki i wreszcie kobiety z krwi i kości, która potrafi nie tylko dostrzegać niezwykłość otaczającego ją świata, ale jeszcze obłaskawić go w różnorakim tworzywie.

Jej twórczość ma wiele wymiarów…

Piękna jest stworzona  przez nią wizja Kudowy– kameralna a jednak rozpoznawalna, zmysłowa i kobieca, wymalowana ulubioną „Scarlet”, a przede wszystkim - jedyna w swoim rodzaju. Do tego portrety intymne - rodzinne, ilustracje które powstały jako odrębne projekty, inspiracje przelane na papier m.in. akwarelami, ołówkami, pastelami, zatopione w kawie i winie, które szeleszczą liśćmi na kartkach lub objawiają się uśmiechem Fridy.

Sztuka Natalii ma często wymiar użytkowy, ale nawet w tej konwencji jest magiczna i nieszablonowa, bogata w znaczenia i dopieszczona warsztatowo. Jest „jakaś”, choć bywa  pastelowa. Potrafi być zadziorna, a przy tym delikatna i zwiewna jak jej postacie zatrzymane w ruchu  na papierze akwarelowym. A to wszystko osadzone w świecie nietuzinkowej estetyki, którą potrafią wyczarować tylko niezwykłe artystki i artyści. Tacy, którzy „słyszą wieloryby”… Ale to już zupełnie inna historia. Przyjdźcie  do „Cyganerii”, chętnie ją Wam opowiem.

Wystawę można oglądać do 30 września.

Serdecznie zapraszamy!