„Cyganeria Juniorów” i inne niespodzianki…

Publikacja: 10 maja 2024 roku

10 maja 2024 r. po raz kolejny oddaliśmy „Cyganerię” we władanie młodym artystom.

Tego dnia w  Domu Pracy Twórczej „Cyganeria” odbył się uroczysty wernisaż wystawy dziecięcej i młodzieżowej pt. „Cyganeria Juniorów”.

Było to uroczyste i pełne wrażeń wydarzenie, w którym królowała sztuka dziecięca, a nawet - muzyka.

Jak zwykle - piękna, wielobarwna i wieloformatowa, pełna emocji i pasji, jak żadna inna forma ekspresji twórczej.

Na wystawie, którą można będzie oglądać do końca czerwca, pojawiły się zarówno prace grup przedszkolnych z Zespołu Przedszkolno – Żłobkowego  im. Kubusia Puchatka w Kudowie-Zdroju, jak również - twórców indywidualnych tworzących pod kierunkiem Natalii Brzezińskiej w ramach cyklicznych warsztatów plastycznych (m.in. w DPT „Cyganeria”).

Dodatkowo podczas wernisażu został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Każdy owad się liczy” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kudowie-Zdroju w ramach projektu European  Citizen Science, a  laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia.

I tym razem na wernisażu nie zabrakło pięknych emocji, a młodzi Twórcy zostali uhonorowani drobnymi upominkami, ale przede wszystkim wspaniałą frekwencją dorosłych,  którzy oddali hołd sztuce dziecięcej jak nigdy dotąd. Oczywiście, na wszystkich - tych młodszych i nieco starszych -  czekało także jak zwykle  słodkie „co nieco”.