Domy świata – warsztaty plastyczne dla dzieci

Publikacja: 08 maja 2023 roku

8 maja 2023 roku w Domu Pracy Twórczej „Cyganeria” odbyło się niecodzienne wydarzenie

pt. „Domy świata – warsztaty plastyczne dla dzieci”, które poprowadziła dla nas Marta Jedlikowsaka – architekt i animatorka z Gdańska.

Były to ciekawe zajęcia przybliżające temat architektury, budownictwa oraz tworzenia budynków mieszkalnych. Dzieci obejrzały tematyczną prezentację, a potem  pod kierunkiem prowadzącej odtwarzały domy świata zainspirowane tym, czego dowiedziały się wcześniej.

Uczestnicy tworzyli z różnych materiałów, a ich prace będzie można podziwiać na najbliższej wystawie pt. „Cyganeria Juniorów”, którą otworzymy  już 19 maja.