„Odlotowa Sztuka – wystawa prac dzieci i młodzieży”

Publikacja: 03 czerwca 2022 roku

3 czerwca 2022 roku w Domu Pracy Twórczej „Cyganeria” odbył się uroczysty wernisaż nowej ekspozycji. „Odlotowa Sztuka – wystawa prac dzieci i młodzieży” stanowi przekrój twórczości najmłodszych i nastoletnich twórców, stanowiąc ukłon dla jednego z bardziej wartościowych, pełnych ekspresji i nietuzinkowego spojrzenia na świat wyrazu artystycznego.

Zobaczyć na niej można m.in. prace, które powstały na warsztatach rysunku prowadzonych przez Natalię Brzezińską, na zajęciach w Zespole Przedszkolno-Żłobkowym im. Kubusia Puchatka w Kudowie-Zdroju (Grupy: „Bratki”, „Krasnoludki”, „Promyczki”, „Biedronki”, „Pszczółki”) oraz twórczość uczniów z klasy II ze Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie-Zdroju im. S. Moniuszki, a także - indywidualnych młodych artystów.

Przy okazji dziękuję wychowawczyniom grup przedszkolnym - Agnieszce Libner, Izabeli Zasinie-Gacak, Ewelinie Owczarek, Katarzynie Jędrzejewskiej, Agacie Wilk, Anicie Mężyńskiej, Elżbiecie Żulińskiej oraz wychowawczyni klasy II – Agnieszce Galuch za zaangażowanie i dostarczenie prac.

A także specjalne podziękowania dla Dobrych Duchów wystawy – Izabelli Dynowskiej, Natalii Brzezińskiej, Jagody Sip-Sowieckiej, Magdy Sip-Nowak, Anastazji Bakharievy, Svietłany Orechovej oraz Emilyo Monteiro, a także – wszystkich tajemniczych Składaczy małych odrzutowców, którzy pewnego piątkowego wieczoru stworzyli 200 samolocików. Stanowią one teraz „odlotową” pamiątkę powystawową.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawę można będzie oglądać do 29.07.2022 r.