Wernisaż wystawy pt. „XXX – lecie Domu Pracy Twórczej Cyganeria. Rzeźba i fotografia” - część pierwsza.

Publikacja: 04 kwietnia 2022 roku

8 kwietnia 2022 r. w Domu Pracy Twórczej "Cyganeria" odbył się uroczysty wernisaż wystawy pt. „XXX – lecie Domu Pracy Twórczej Cyganeria.

Rzeźba i fotografia”. Jest to kolejne wydarzenie w ramach cyklu imprez prezentujących (m.in.) prace artystów związanych z DPT „Cyganeria" na przestrzeni kilkudziesięciu lat jej istnienia.

Na wystawie znalazły  się rzeźby i instalacje Henryka Wszołka, rzeźby Marka Owczarka, zdjęcia Ludmiły Sowińskiej oraz Mai Hreczuk (Fotomiłostki – z miłości do fotografii), podświetlana rzeźba Łukasza Górnickiego (Strzępka), fotografie Justyny Pych-Stoszek i Katarzyny Kotlarz (ArtKatee) oraz podświetlane zdjęcie Krzysztofa Froesa (Cris Froese Pics). I tym razem wspominaliśmy również tych, którzy odeszli, ale nadal pozostają w naszej pamięci, prezentując wciąż jeszcze „pachnące ciemnią” zdjęcia Waldemara Strzępka oraz rzeźby niedawno zmarłego Mirosława Pogodzińskiego. Na wernisażu gościliśmy również naszych przyjaciół z Ukrainy i tym razem w tłumaczeniu pomagała nam Anastazja. Wystawa będzie prezentowana do 27 maja 2022 roku.

Вернисаж выставки "ХХХ- летие Дома Творчества Цигарерия. Скульптура и фотография" часть первая.

8 апреля 2022 года в Доме Творчества "Циганерия" прошёл торжественный вернисаж выставки "ХХХ- летие Дома Творчества Циганерия. Скульптура и фотография".

Это очередное событие в рамках цикла мероприятий представляющих работы артистов, связанных с ДТ "Циганерия" на протяжении нескольких десятков лет его существования .

На выставке присутствовали скульптуры и инсталляции Генрика Вшолка, фотографии Людмилы Совинской и Маи Хречук, подсвечиваемая скульптура Лукаша Гурницкего, фотографии Юстины Пых-Сточек, Катажины Котляж, а так же подсвечиваемая фоторобота Кристофер Фроеса.

В этот раз вспоминали мы также тех, кто уже не с нами, но и дальше остаются в нашей памяти, презентуя все ещё "пахнущую темнотой" фотографию Вальдемара Стшенпка  и скульптуры недавно ушедшего Мирослава Погодзиньскего.

На вернисаже были гостями у нас также наши приятели с Украины и в этот раз в переводе опять помогала нам Анастасия.

Выставку можно будет увидеть до 27 мая 2022 года и на этот момент посетили её более 70 человек. Приглашаем и вас!