Ogólnopolski program promocji czytelnictwa i literatury realizowany jest wspólnie z Instytutem Książki oraz British Council od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. Klubami w obrębie jednego województwa opiekuje się koordynator wojewódzki. Ideą programu są przede wszystkim dyskusje o książkach. Program objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a pomysł tworzenia klubów dotarł do nas z Anglii.
Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
Zapraszamy czytelników naszej biblioteki do spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy Bibliotece od 2007 r. Spotkania mogą być wspaniałą okazją do podzielenia się wrażeniami z przeczytanych lektur, poznania innych czytelników, a przede wszystkim do rozmów o książkach. Uczestnicy nie muszą prowadzić POWAŻNYCH dyskusji, ma to być przede wszystkim świetna zabawa, ponieważ spotkania w klubach mają charakter towarzyski, a bibliotekarze promują w ten sposób modę na czytanie.
Do 2020 r. opiekunem klubu była Urszula Faroń-Bielecka. Obecnym koordynatorem jest Izabella Dynowska.
Zainteresowanych zapraszamy na bloga Dyskusyjnego Klubu Książki