Programy i projekty

Globalnie w bibliotekach

 

Globalnie w bibliotekach zaj.png.2018 04 27 20 01 29

Miło nam poinformować, że  zakwalifikowaliśmy się, spośród 100 bibliotek, do programu "Globalnie w bibliotekach" realizowanym przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

Czytaj więcej: Globalnie w bibliotekach

Nasza Mała Biblioteka

Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 7-9 lat. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach podstawowych na Słowenii.
W latach 2015-2016 projekt „Nasza Mała Biblioteka” będzie zatem realizowany na Słowenii, w Polsce i na Litwie w ramach unijnego programu Kreatywna Europa. Liderem i koordynatorem projektu jest KUD Sodobnost International.

Czytaj więcej: Nasza Mała Biblioteka

Edukacja ekologiczna dla najmłodszych "EkoPaka - zamykamy obieg surowców"

ekopaka 28

Właśnie odbyły się zajęcia z cyklu programu " EkoPaka - zamykamy obieg surowców" na temat recyklingu drzewa. Gościliśmy grupę "Żabki" i "Promyczki" z Zespołu Przedszkolno- Żłobkowego im. Kubusia Puchatka w Kudowie- Zdroju. Spotkanie rozpoczęliśmy legendą o "Drzewie, które umiało dawać", podczas rozmowy omówiliśmy sobie co każdy z nas zawdzięcza drzewom i co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych. Najbardziej dzieciom podobały się zabawy klockami, bączkami i megakolorowanka las.

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
images Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegosvg   NPRCz 850x450  
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA skansen nachod

 FRSI