Noc z Andersenem

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w którym biorą udział biblioteki z Polski, Czech i Słowacji, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci.

Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza wszechczasów Hansa Christiana Andresena. Celem imprezy jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania.

Dzieci biorące udział spędzają noc w bibliotece, uczestnicząc w ciekawym programie przygotowywanym przez bibliotekarzy.

Galeria zdjęć:

2019 - Noc z Andersenem